Menüler

Banaz’ın Ufkunu ve imajını değiştiren proje tamamlandı

15.01.2019

          Uşak-Banaz’ı hem taşkın riskinden korumak; hem de tarihi ilçeyi cazibe merkezi haline getirmek amacıyla başlanan Banaz Çayı Islah Projesi tamamlandı.

           DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nce yürütülen proje tamamlanırken, proje kapsamında 2200 metrelik duvar imalatı; Banaz Çayı üzerine 3 yaya, bir de araç geçiş köprüsü inşa edildi. Çevre ve sosyal doku ile uyumlu bir mimari de yapılan köprüler Banaz’a özel bir görünüm kazandırdı.

           Yaklaşık 12 milyon liraya mal olacak proje 1100 metre uzunluğunda çift taraflı betonarme duvar; taban kılavuz betonu, 3 adet yaya geçiş köprüsü ve 1 adet de araç geçiş köprüsü imalatları bitirildi.

Banaz’ın gerdanlığı

Vatandaşın can ve mal güvenliği için taşkın koruma projelerine devam eden DSİ İlçeyi taşkınlardan korumanın yanı sıra; bakımsız bir dere yatağından modern bir sosyal alan yaratmayı hedefleyen proje DSİ-Belediye işbirliğince tamamlandı. Banaz Çayı yatağındaki inşaatlar tamamlandı ve yeşillendirme çalışmaları başladı. Belediye ekiplerince dere kenarına yürüyüş ve bisiklet yolları; spor alanları yapılacak. Vatandaşın hoş vakit geçirebilmesi için kafeteryalar açılacak.